Alibey Mahallesi Alibey Çeşme Sk. No:26 Silivri/İSTANBUL
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Silivri Furkan Derneği 2006 yılında Silivri’de kuruldu. Bu vatanın aziz evlatlarına hizmetkar olmayı en büyük şeref bilerek hakkı, adaleti, insani ve islami değerleri yücelterek fitne asrı olan ahir zamanın maddi ve manevi sıkıntıları içindeki insanımıza milli ve manevi değerlerini hatırlatma sahiplendirme gayreti ile hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Bu hedefe ulaşmak için evvela eğitim diyoruz ve İslami ilimleri, özellikle Osmanlı medresesi ders usulü hafızlık, arapça medreseleri ile kız erkek talebelere hizmet ediyor yarınlarına sahip çıkarak şuurlu ve ehli salah hocalar yetiştirmeye gayret ediyoruz.

Bunun yanında irşat ve tebliğ çalışmalarına aralıksız devam edip, haftalık sohbetler değişik cemiyetlerde seminer, esnaf ve aile ziyaretleri ile emr-i bi’l-ma’ruf ve nehy-i ani’l-münker çalışmalarına devam ediyoruz.

Sosyal yardım yani imece usulü ile fakir, talebe, yurt öğrencileri ile muhtaç ailelere ve muhacir kardeşlerimize yardıma devam ediyor, mazlumun garibin duasını almanın hem bizi hem vatanımızı hem de mukaddesatımızı koruyacağına inanıyoruz

Derneğimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp chat